Goethe-Institut zbada fenomen science fiction

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Czołgiem!

„Nie z tej ziemi” – taką nazwę nosi najnowszy cykl tematyczny Goethe-Institut. Od października do grudnia wszyscy fani science fiction będą mogli wziąć udział w wykładach, pokazach filmowych i rozmowach poświęconych właśnie fantastyce naukowej. Wstęp wolny.

Po powodzeniu „Zielonego Miasta“, które miało na celu zwiększenie świadomości o funkcjonowaniu zieleni w przestrzeni miejskiej, warszawski Goethe-Institut rusza z kolejną strefą tematyczną. Od października do grudnia Instytut skupi się na badaniu fenomenu science fiction, prezentując program „Nie z tej ziemi“. - Od wszech czasów wizje przyszłości zmuszają do refleksji nad teraźniejszością, nad nami samymi i otaczającym nas światem. Świetnym tego przykładem jest twórczość Stanisława Lema, ale także wielu innych współczesnych pisarzy – nie tylko polskich, ale i niemieckich – mówi dyrektor Goethe-Institut, Georg Blochmann.

Wszyscy zainteresowani tematem fantastyki naukowej będą mogli wziąć udział w wykładach, pokazach filmowych oraz rozmowach dotyczących między innymi przyszłości naszych miast czy sztucznych języków. Każde z wydarzeń odbywać się będzie w piątek w Bibliotece Goethe-Institut (ul. Chmielna 13A), która z tej okazji zmieniła swoje wnętrze i zyskała kosmiczny charakter. Wśród najbliższych atrakcji znajdą się:

  • 14 października, godz. 19:30 – pokaz filmu „Świat na drucie” (1973) w reż. Rainera Wernera Fassbindera,

     www.facebook.com/events/1609527236007536/

  • 21 października, godz. 18:00 – Klingoński dla początkujących” – wprowadzenie do języka science fiction,

     www.facebook.com/events/604661319721494/

  • 28 października, godz. 19:30 – pokaz serialu „Raumpatrouille Orion” (1966), odcinki 1-4.

     www.facebook.com/events/861092827324104/

Program wszystkich wydarzeń dostępny jest pod adresem: www.goethe.de/ins/pl/

Ave!

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×